Marija Šerifović: Početak jedne nevjerovatne karijere
Prije tačno 20 godina, Marija Šerifović je zakoračila na scenu Beovizije i ostavila neizbrisiv trag u srcima publike. Ovaj muzički događaj postao je odskočna daska za njenu buduću slavu, a malo ko se sjeća kako je izgledao njen debut. Sjećanje na taj trenutak sve više blijedi, dok se mi prisjećamo Marijine evolucije i imidža koji je imala tada.
Prvi nastup i neprepoznatljiv izgled
Na Beoviziji 2005. godine, Marija je izvela pesmu „Ponuda“, a njen stil bio je daleko drugačiji od onoga što danas prepoznajemo. S šeširom na glavi i šarenim šalom oko vrata, bila je prava slika mladalačke neodoljivosti. Ipak, mnogi fanovi danas komentarišu kako je neprepoznatljiva u tom izdanju. Kako se karijera razvijala, Marija je evoluirala i njeni stilski izbori postali su sve upadljiviji.
Pohod ka vrhu: Beovizija 2007. i Evrovizija
Nakon što je 2005. godine prva pobjeda pripala Jeleni Tomašević, Marija se nije predavala. Dvije godine kasnije, sa pesmom „Molitva“, osvojila je prvo mjesto na Beoviziji, a zatim i na Evroviziji. Ova pjesma postala je simbol njene karijere i donijela joj internacionalnu slavu. Ovaj uspjeh ne samo da je uzburkao muzičku scenu Srbije, već je i otvorio vrata za mnoge mlade artista.
Kako se danas sjećamo Marije?
Dok se pripremamo za ovogodišnju Beoviziju i iščekujemo koga će Srbija poslati na Eurosong, Marija ostaje u srcima mnogih kao ikona. Njen put od neprepoznatljive početnice do svestrane umjetnice pokazuje da strast i upornost uvijek donose rezultate.


